Ja

O mnie

Nazywam się Jarosław Kocela, mieszkam w Zawierciu (woj. Śląskie).

Z wykształcenia Inżynier Środowiska oraz Technik Mechatronik. Ukończyłem studia w języku angielskim ze specjalnością Intelligent Energy na Politechnice Częstochowskiej.

Pasjonuję się Odnawialnymi Źródłami Energii (fotowoltaika, turbiny wiatrowe), automatyką, robotyką i elektroniką.

 Zainteresowania

 • Odnawialne źródła energii:

  Głównym obiektem moich zainteresowań w tej tematyce jest fotowoltaika, energetyka wiatrowa oraz kolektory słoneczne w zastosowaniu CWU.

 • Inteligentne budynki:

  System zarządzania budynkiem (BMS), automatyka, monitoring, kontrola dostępu i systemy przeciwwłamaniowe.

 • Kino domowe:

  Uwielbiam oglądać filmy i seriale na dużym ekranie (póki co telewizora, Philips Aurea 42PFL9903H/10). Do zestawu dochodzi odtwarzacz Popcorn Hour C-200 oraz amplituner Sony STR-KS600PM.

  Lubię czytać o najnowszych technologiach RTV, czekam z niecierpliwością na popularyzację telewizorów AMOLED. Gdybym miał lepsze warunki, na pewno zamontowałbym w domu projektor.

 • Turystyka i rower:

  Rowerem jeżdżę cały rok, jako środek transportu po moim coraz bardziej zakorkowanym mieście. Biorę udział w Zagłębiowskiem Masie Krytycznej oraz okazjonalnie w Częstochowskiej Masie Krytycznej.
  Lubię też bawić się w "upgrade" mojego roweru. Główne zmiany to piasta z prądnicą, mojej konstrukcji zasilacz do oświetlenia z wbudowanym akumulatorem i ładowarką USB, oświetlenie manetek itp. Następny krok: rower elektryczny.