Urządzenia

 • Sterownik inteligentnego budynku

  Minikomputer RaspberryPi model B+ wraz z zaprojektowanym przeze mnie modułem komunikacyjnym RS-485 oraz 433MHz i wyświetlaczem LCD ILI9341 w przemysłowej obudowie montowanej na szynie DIN.

  Czytaj więcej...
 • Sun Tracker v2

  Urządzenie pozycjonujące panele fotowoltaiczne w kierunku słońca. Solary obracają się w dwóch osiach (motoreduktor oraz siłownik), za pomocą zbudowanego przeze mnie sterownika. Sterownik oblicza dokładną pozycję słońca na niebie, korzystając ze specjalnych wzorów.

  Czytaj więcej...
 • Balancer

  Układ elektroniczny do kontroli równomierności ładowania akumulatorów 12V w połączeniu szeregowym 24V.

  Czytaj więcej...
 • Automatyczny przełącznik zasilania 230V

  Urządzenie służące do płynnego (zgodnego w fazie) przełączania źródła zasilania 230VAC (sieć energetyczna albo przetwonica) dla obciążeń indukcyjnych (np. lodówki). Sterowany prądem obciążenia (start lodówki z sieci, praca z przetwornicy małej mocy).

  Czytaj więcej...
 • Obrabiarka CNC

  Budowa prostej frezarki CNC. Głównym zadaniem urządzenia jest grawerowanie oraz kucie w płytach granitowych.

  Czytaj więcej...
 • PowerSwitchAC v1.1 (NOWOŚĆ)

  Przełącznik źródła zasilania odbiorników 230V AC: przetwornica/sieć z synchronizacją i pomiarem napięcia.

  Czytaj więcej...
 • PowerSwitch

  Przełącznik źródła zasilania odbiorników 12V: akumulator/zasilacz. Sterowanie przetwornicą 230V. W pełni regulowane napięcia przełączeń, czasów ponownego przyłączenia i zabezpieczeń. Sygnalizacja optyczna i akustyczna. Zdalny podgląd napięć i stanu oraz sterowanie przez sieć za pomocą np. tableta.

  Czytaj więcej...
 • PowerSwitchAC

  Przełącznik źródła zasilania odbiorników 230V AC: przetwornica/sieć sterowany napięciowo z dodatkowym wyłącznikiem.

  Czytaj więcej...
 • PowerMeter

  Trójfazowy miernik jakości energii elektrycznej. Pomiar napięcia, prądu, mocy pozornej i czynnej. Analiza kształtu napięcia i prądu, wyliczanie współczynnika mocy czynnej do pozornej (cosφ). Rejestracja danych i ich prezentacja poprzez stronę www. Sterowanie dzięki 8 wejściom i 8 wyjściom. Komunikacja radiowa Wi-Fi.

  Czytaj więcej...
 • Sun tracker v1

  Jednoosiowy układ pozycjonowania paneli fotowoltaicznych w kierunku słońca z prostym sterownikiem opartym na zegarze.

  Czytaj więcej...
 • Rowerowa ładowarka USB

  BlackBox jest urządzeniem wielofunkcyjnym zbudowanym na moje potrzeby. Posiada wbudowany akumulator Li-Ion o pojemności 2400mAh, gniazdo USB (przetwornica 5V), 2 gniazda DC (do zasilania oświetlenia) oraz uchwyt do zamocowania na kierownicy roweru. Za pomocą uchwytu przekazywany jest też prąd z piasty (6VAC o mocy 3W) w przednim kole.

  Czytaj więcej...

W realizacji:

 • Domowy system SCADA

  Oprogramowanie (typu serwer) zbierające dane z czujników oraz wizualizacja + sterowanie poprzez przeglądarkę internetową lub urządzenia z Androidem.

 • Stacja pogodowa

  Bardzo prosta stacja pogodowa z pomiarem temperatury, wilgotności i szybkości wiatru. Dodatkowe funkcje: czujnik nasłonecznienia, komunikacja RS485 z RaspberryPi oraz SunTrackerem (reakcja na silny wiatr lub pochmurny dzień).

 • Sterownik do przepływowego ogrzewacza wody

  Układ elektroniczny do płynnej regulacji temperatury dla prostego przepływowego elektrycznego podgrzewacza wody o mocy 18kW. Sterowanie triakami dla każdej grzałki (3 szt.), pomiar temperatury wyjściowej i prosty regulator ze sprzężeniem zwrotnym. Nastawa temperatury potencjometrem, wyświetlacz prawdopodobnie 7-segmentowy LED.