Pozostałe

 • Instalacja fotowoltaiczna

  Moja pasja - Odnawialne Źródła Energii. W tym przypadku fotowoltaika. Posiadam trzy panele słoneczne 12V o łącznej mocy 200W. Od wiosny do jesieni są zamontowane na dachu domku na działce rekreacyjnej. Przez zimę na balustradzie na balkonie.

  Czytaj więcej...
 • Rower

  Często poruszam się rowerem po zmroku. Absolutnym minimum wyposażenia takiego roweru musi być oświetlenie. W tym celu zakupiłem lampkę (latarkę) z diodą Cree XP-G R5. Zważywszy na dosyć duży pobór prądu (nawet do 1500mA) baterie oraz zwykłe akumulatorki szybko się rozładowywały. Zamontowałem więc w przednik kole piastę z prądnicą, z której doładowuję akumulator pokładowy i zasilam oświetlenie roweru oraz ładuję telefon.

  Czytaj więcej...
 • Serwer i sieć domowa

  Jako stosunkowo aktywny użytkownik internetu i webmaster potrzebowałem komputera, na którym mógłbym testować i hostować moje strony internetowe. Chciałem też mieć centralny punkt przechowywania danych (NAS), do których miałbym dostęp z dowolnego komputera w domu i gdziekolwiek na świecie.

  Czytaj więcej...
 • Kino domowe

  Pomimo iż do kina nie chodzę zbyt często (do 5 razy w roku) można mnie nazwać kinomaniakiem. Do kina chodzę wyłącznie na filmy 3D, na które nie mogę sobie pozwolić w domu z powodu braku odpowiedniego sprzętu. Za to wszystkie inne filmy wolę oglądać w domu na bardzo fajnym telewizorze - Philips Aurea.

  Czytaj więcej...
 • HDMI Spoofer

  Prosta przejściówka HDMI podmieniająca dane EDID na magistrali I2C na zaprogramowane w pamięci EEPROM. Posiada możliwość podłączenia analizatora logicznego.

  Czytaj więcej...
 • Oświetlenie podłogowe

  W mieszkaniu, w przedpokoju zawsze było ciemno i trzeba było świecić światło. Postanowiłem zamontować jakieś oświetlenie zmrokowe i mój wybór padł na oświetlenie podłogi. Powód był prosty: w koło całego przedpokoju jest listwa wykończeniowa, w której można ukryć kable. Zamiast kabli, schowałem tam ponad 10 metrów taśmy LED i wymieniłem pasek w listwach na przezroczysty.

  Czytaj więcej...