Programy dla mikrokontrolerów

 • Sun Tracker v2

  Nowa wersja mojego układu pozycjonowania paneli słonecznych. Tym razem program pisany w języku C, a pozycjonowanie odbywa się w dwóch osiach (azymut, kąt elewacji). Do obliczeń wykorzystywany jest specjalny algorytm. Możliwości programu:
  Ustawienie daty, godziny, strefy czasowej, automatycznej zmiany czasu letniego; współrzędnych urządzenia; rodzaju aktuatorów (siłownik, serwo, silnik krokowy); informacja o położeniu (impulsator, potencjometr); zakresu pracy każdej z osi.

  Czytaj więcej...
 • Sun Tracker v1

  Jednoosiowy układ pozycjonowania paneli fotowoltaicznych w kierunku słońca.
  Program powstał w języku BASCOM dla µC ATMEGA32. Możliwości: ustawienie daty i godziny, czasu wschodu i zachodu słońca, położenia wschodniego, zachodniego i przeciwwiatrowego dla panela słonecznego. Program o podanej godzinie ustawiał panel w kierunku wschodu słońca, po czym proporcjonalnie do upływu czasu do zachodu słońca i zachodniego położenia panelu, korygował jego położenie. Po zachodzie słońca, panel wracał w położenie neutralne przeciwwiatrowe.

 • Sterowniki do bram

  Zaprogramowałem kilka różnych sterowników do bram. Programy powstały w języku C na zlecenie klienta i cechują się dużą dokładnością naliczania czasów. Posiadają wiele unikalnych funkcji, niedostępnych w sterownikach znanych firm.

 • Włącznik czasowy

  Program w języku BASCOM dla ATMEGA32 - tygodniowy timer, włącznik 8 kanałowy. Możliwość ustawienia trzech niezależnych planów pracy dla każdego z ośmiu urządzeń. Sterowanie ręczne, aktywacja automatyki itp.

 • Sterownik windy towarowej

  Program w BASCOM na zlecenie klienta taty. Napisałem program odpowiedzialny ze sterowanie windą towarową (3 piętra). Przyciski na każdym piętrze, podświetlenie wybranego piętra, wyświetlacz LED z aktualnym położeniem windy.